Kobiety Mafii (2018) Recenzja

Dawno już nie widziałem filmu w kinach, który tak bardzo pozbawiał mnie mojej inteligencji. Kobiety Mafii to kolejny produkt reżysera Patryka Vegi o strasznie kruchej fabule. Prawdzie mówiąc, on sam nie potrafi zdecydować kto jest główną postacią. Najpierw jest nią Bela (Olga Bołądź), która potem nie pokazuje się przez dobre 30 minut, a kiedy powraca jest w ogóle bezużyteczna. Wtedy główną rolę przyjmuje Niania (Agnieszka Dygant). Nazywam ją jedyną postacią, którą można polubieć – przynajmniej do połowy. Zachowanie bohaterki zmienia się na bezsensowne i staje się tak niesympatyczna jak inni.

Podkreślam słowo “bezsensowe” ponieważ wszystkie decyzje bohaterów nie są podparte żadnymi logicznymi motywacjami, ani nie prowadzą do jakiegoś konkretnego celu. Postacie są niewiarygodne we własnych rolach. Następnie chcę zwrócić uwagę na prymitywność scenariusza. Rzucam wyzwanie, aby odnaleść jedną scenę bez bluźnierstwa, seksu, ponadprzemocy lub okropnych wygłoszeń kwestii aktorskiej. Większość tych rzeczy nie jest automatycznie zła, ale ich nadmiar i bezczeszczenie jest. Same przekleństwa nie wystarczą aby mnie rozśmieszyć. Wątki komediowe są strasznie słabe, czasami nawet prymitywne, chociaż była jedna część, która potrafiła u mnie wydobyć uśmiech na twarzy.

Produkcja Kobiety Mafii jest zarówno hańbą dla polskiego kina jak i kina na całym świecie. Najłatwiej można go nazwać produktem ponieważ istnieje tylko aby nabić pieniądze i właściwie tyle. Fabuła jest płaczu warta, aż się łapałem po głowie. Jedynie mogę pochwalić kamerzystę, bo udało mu się nakręcić film w warunkach trzęsienia ziemi. Normalnie kamera się trzęsie bez końca.

1/5

Aby druga część nie ujrzała światła dziennego.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s